BADANIA POD studnię głębinową

Studnia głębinowa jest rozwiązaniem zapewniającym stały dostęp do wody. Najczęściej stosuje się ją w miejscach, gdzie nie mamy możliwości podłączenia do sieci wodociągowej. Warto wiedzieć, że geolog ma sposobność sprawdzenia obfitości gruntu, a więc może ustalić, na jakiej głębokości powinna znajdować się studnia głębinowa. Jeśli planujesz inwestycję w postaci studni głębinowej, zapraszamy do współpracy z nami w celu wykonania rzetelnego badania gruntu.

Budowa studni głębinowej a badania gruntu - Mazowieckie i Łódzkie

Zanim zaczniemy budować głęboką studnię, konieczne jest przeprowadzenie wiarygodnego i precyzyjnego badania gruntu. W trakcie badania określamy dokładnie, gdzie znajduje się woda gruntowa i na jakiej głębokości. Ponadto określamy jakość podłoża, dzięki czemu łatwiej będzie dobrać niezbędny sprzęt do rozpoczęcia prac. W ten sposób możemy wstępnie oszacować koszt całej inwestycji. Badania geologiczne pozwala na ustalenie miejsca dopływu wody oraz daje konkretną informację, w którym punkcie powinna znajdować się studnia, a które obszary lepiej omijać szerokim łukiem.

Jak ulokować studnię - woj. Mazowieckie i Łódzkie

Należy pamiętać, że prawo ściśle określa pytanie, gdzie można umieścić studnię. Przede wszystkim musimy podkreślić, że odległość między nią a granicą działki powinna wynosić pięć metrów. Decyzja o rozpoczęciu budowy głębokiej studni wiąże się z wieloma ważnymi aspektami, które trzeba mieć na uwadze. Tutaj zdecydowanie gwarancją bezpieczeństwa będzie odpowiednio przeprowadzone badanie gruntu, dlatego serdecznie zachęcamy do współpracy z nami. Wykonujemy badanie gruntu pod studnię głębinową na terenie woj. mazowieckiego oraz łódzkiego.

Badania gruntu pod studnię głębinową - Warszawa, Łódź - CENA

Warto pamiętać, że cena badania gruntu pod studnię głębinową jest zależna między innymi od miejsca wykonania odwiertów. W celu przygotowania szczegółowej wyceny prosimy o kontakt telefoniczny.